Jak wygląda szkolenie AFF?

szkolenia affKażdy kto chce się nauczyć samodzielnego wykonywania skoków ze swobodnym spadaniem powinien przejść szkolenie AFF, które oprócz wiedzy i umiejętności daje też specjalne uprawnienia do skakania na całym świecie. Są to wyjątkowo szybkie szkolenia, które z łatwością może przejść każdy zapalony do skakania. Na szczęście wszyscy marzący o odbyciu tego kursu mają w Polsce wiele możliwości ponieważ nie brakuje szkół, które posiadają je w swojej bogatej ofercie. Jest ich naprawdę wiele. Każde takie szkolenie rozpoczyna się od części teoretycznej, aby mieć podstawy do rozpoczęcia praktyki czyli skoków.

 

Część teoretyczna

Składa się ona z dwóch etapów. Pierwszy z nich to przygotowanie do skoków, podczas którego omawiany jest cały skok – krok po kroku. Wymieniane są wszystkie istotne wysokości oraz to z jakimi czynnościami się one wiążą. To już tutaj studenci uczą się tego w jakiej pozycji będą skakali i jakie muszą zachować względy bezpieczeństwa. To również czas na poznanie zasad dokładnego przygotowania do wykonania samodzielnego skoku. Drugi etap części teoretycznej odbywa się równolegle z częścią praktyczną – każdy skok jest filmowany, a później dokładnie analizowany z instruktorem co ma doprowadzić do wyeliminowania popełnionych błędów podczas kolejnego skoku.

 

Część praktyczna

Po przygotowaniu teoretycznym każdy student może przystąpić do samodzielnego skakania na spadochronach ćwiczebnych – trudniejszych do sterowania, ale za to znacznie bezpieczniejszych. Ilość skoków jest uzależniona od osiągów studenta. Jeśli szybo pojmie on zasady skakania i nauczy się samodzielnie skakać to wystarczy mu mniej skoków, a osoby bardziej odporne na wiedzę i umiejętności będą skakały do skutku (zwykle wiąże się to ze zwiększonymi kosztami). Całość zazwyczaj zamyka się w 7 – 10 skokach. Podczas każdego skoku studenta towarzyszy mu instruktor i kamerzysta. Po skoku analizowany jest film i wyciągane są wnioski.

 

Całe szkolenie kończy się egzaminem, którego zdanie wiąże się ze zdobyciem certyfikatu dającego uprawnienia do skakania z wysokości do 4000 m na całym świecie. To może być początkiem nowego życia – pełnego adrenaliny i wrażeń. Warto dodać jeszcze, że szkolenia mogą się odbywać w dwóch trybach – w ciągu tygodnia i weekendami.

One Response to “Jak wygląda szkolenie AFF?”

  • uczen says:

    I to jest prawdziwe szkolenie. Uczymy się dopóki nie osiągniemy perfekcji. To gwarantuje bezpieczeństwo i późniejsza satysfakcję ze skoków.
    Przecież marzeniem każdego z nas było kiedyś latanie.. 🙂

Leave a Reply