Otwieranie się i zamykanie klubów skoczków

Każdy lubi kiedy dookoła niego wiele się dzieje, lub kiedy coś powstaje. Przykładowo ja uwielbiam kiedy gdzie na mapie polski powstaje nowa strefa dla skoczków spadochronowych.autumn-194834_640

Jeszcze do niedawna taka strefa istniała np. w Lublinie. Dzisiaj niestety dowiedziałem się, że jej już nie ma. Strefa ta mieściła się dokładnie pod Lublinem na znanym wszystkim mieszkańcom lotnisku w Radawcu.

Jest to niewielkie, trawiaste lotnisko, na którym często organizowane są również wszelkiej maści imprezy czy koncerty. Lotnisko mieściło się dosłownie kilkadziesiąt minut drogi samochodem z miasta. Można było skakać tam w tandemie z wysokości 3000 metrów, a samodzielnie z wysokości 1500 do 2000 metrów.

Samolotów mają tam, aż 3 więc kolejki nie ustawiały się nigdy. Nie wiem dokładnie dlaczego póki co zrezygnowano z skoków, ale jak tylko uda mi się tego dowiedzieć poinformuję was o tym na łamach bloga. Jeżeli ktoś z was wie jak można skakać w obrębie lublina i gdzie to będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.

Tym bardziej, że bardzo chciałem skakać tam, a jak dotąd nie miałem okazji. Poprzednio w sezonie nie miałem zbyt wiele czasu.

Leave a Reply