Skok spadochronowy z portalu zakupów grupowych – czy to się opłaca?

Skakanie ze spadochronem robi się coraz bardziej popularną rozrywką. Do dyspozycji jest mnóstwo firm, które zajmują się szkoleniami spadochronowymi i skokami tandemowymi. Ceny wcale nie są przy tym wyjątkowo wysokie, chociaż wydanie minimum 500 złotych na skok jest dla wielu dość sporym wydatkiem. Właśnie dlatego osoby chcące spełnić swoje marzenia poszukują zwykle różnych obniżek, dzięki którym za skok można zapłacić mniej niż standardowa cena. Jednym z popularnych miejsc do poszukiwania rabatów są portale zakupów grupowych. Czy rzeczywiście to dobry pomysł na skok?

Chociaż portale zakupów grupowych często pozwalają na zapłacenie mniej za usługi turystyczne, posiłki w restauracjach, kawiarniach, usługi firmach zajmujących się rozrywką, to jednak nie każdy ma o nich pozytywną opinię. Zasadniczo najczęstsze problemy to niemożliwość skorzystania z oferty ze względu na dużą liczbę sprzedanych usług, gorsza jakość usług czy też problemy z jakością obsługi. Warto pamiętać o tym, że często zakupienie usługi bezpośrednio w firmie może gwarantować lepszą obsługę.

Warto także przypatrzeć się cenom. Nie zawsze te, które prezentowane są na portalach zakupów grupowych, są znacznie niższe od tych standardowych. Czasami wręcz są identyczne, dlatego należy wcześniej sprawdzić informacje bezpośrednio u źródła, czyli na stronie firmy, która przystąpiła do portalu zakupów grupowych. Cenniki na ogół są publikowane, dlatego nie powinno być z tym żadnych problemów. Zasadniczo wtedy, gdy cena jest podobna lub nieco się różni, lepiej kupić usługę bezpośrednio u firmy. Po pierwsze, można wybrać zwykle bardziej dogodny termin, jako że firmy mają wydzielone terminy dla klientów z portalów zakupów grupowych i tych kupujących bezpośrednio. Po drugie, firmy korzystające z tego typu portalów płacą dość dużo za promocję na nich, wobec tego otrzymują mniejszą zapłatę. Po trzecie, mogą pojawić się problemy ze zrealizowaniem danego kuponu, na przykład przy braku wolnych miejsc.

Zatem jeżeli znalazło się ciekawą ofertę na popularnym portalu zakupów grupowych, warto sprawdzić, czy to opłacalne rozwiązanie. Często lepiej zapłacić za skok czy szkolenie bezpośrednio w firmie niż pośrednikowi.

Leave a Reply